Dlaczego warto wybrać stół dębowy?

6 czerwca, 2022 Mikołaj Rożalski0
Stół dębowy z naturalną krawędzią
Stół dębowy z naturalną krawędzią
Stół dębowy z naturalną krawędzią

Stół z litego dębu

Stół z litego drewna to jeden, z najważniejszych elementów każdego domu! Przy nim gromadzi się cała rodzina, oraz jest to centralne miejsce każdego salonu! Stół z litego dębu to najbardziej narażony mebel na uszkodzenia mechaniczne, a także wilgoć. Dlatego gatunek drewna z jakiego jest wykonany, odgrywa istotną rolę. Dlaczego tak chętnie wybieramy drewno dębowe? Dąb już od wieków był symbolem siły i potęgi. Dąb to drewno wytrzymałe, twarde i co najważniejsze ponadczasowe. Po obróbce, drewno nabiera niesamowitych barw. Nieregularny kierunek słoi i różne rodzaje sęków, sprawia że każdy blat dębowy jest wykonany w jednym egzemplarzu i nigdy nie powtórzy się taki sam. Każdy stół z litego drewna, regał czy stolik kawowy będzie niepowtarzalny.

Blat dębowy z litego drewna

Drewno dębowe wyróżnia się również tym, że w każdym pomieszczeniu czy stylu wnętrza odnajdzie się idealnie! Z reguły gdy kupujemy stół, skupiamy się na aspekcie wizualnym, jednak warto również zwrócić uwagę na to, że drewno korzystnie wpłynie na cały Nasz organizm oraz wnętrze. Przede wszystkim meble dębowe, dzięki swojej obecności koją nerwy i dają pewne poczucie bezpieczeństwa, a wnętrzu nadadzą przytulności. W dzisiejszych czasach żyjemy z wieloma alergenami w tym na kurz, Dąb jest antystatyczny więc nie przyciąga kurzu, co będzie idealnym rozwiązaniem dla alergików. W tym oto wpisie chcieliśmy Państwu przedstawić, kilka zalet drewna dębowego. Stół z litego dębu możesz zaprojektować sam, lub przestawić Nam Swoją koncepcje a my go wykonamy!

Mikołaj Rożalski

Młody przepełniony ambicjami architekt. Założyciel i twórca jedynych w swoim rodzaju mebli bazujących na drewnie i żywicach epoksydowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

logo_rozalski_footer_2
rozalski-meble.pl
Jednym z powodów, dla których zostaliśmy projektantami mebli, było to, że kochamy kolekcjonować, a następnie składać wszystko razem. Ale kiedy projektujesz swój własny dom, najtrudniej jest go zakończyć, ponieważ zawsze dodajesz swoją ulubioną rzecz, a na końcu nie ma już miejsca.
Social media