Szukasz idealnego stolika kawowego lub Twój stolik kawowy Ci nie odpowiada?

Stolik kawowy przedstawiony na fotografiach to realizacja dla jednego z klientów. Jest to niezwykle elegancki stolik kawowy, nadający wnętrzu wyrazistości, oraz charakteru. Stolik ten doskonale podkreśli klimat stylu loftowego, minimalistycznego stylu nowoczesnego i klasycznego stylu nowojorskiego.

Stalowa podstawa, wraz z delikatnymi skosami blatu sprawiają, że mebel jest subtelny i nowoczesny. Natomiast połączenie jasnego drewna sosnowego z czarnym elementem dekoracyjnym wykonanym z żywicy epoksydowej daje fenomenalny efekt, obok którego nie można przejść obojętnie.

Nasze życie toczy się w dużym zakresie wokół jednego z mebli nas otaczający. Tym meblem jest stół dębowy z dodatkowymi akcentami żywicy znajdujący się głównie w naszych jadalniach. To właśnie przy nim spędzamy ogrom naszego czasu w życiu podczas śniadania, obiadu, kolacji albo, chociażby podczas rodzinnych uroczystości. Mało kto zwraca uwagę, na tak pospolity mebel, który od dawna jest obecny w naszych domach. Pomyślmy tylko gdzie byśmy skupiali swoją rodzinę gdyby takiego stołu nie było?

Stolik kawowy – 5 złotych zasad wyboru takiego stolika

Kolor stolika kawowego

W obecnych czasach stoliki kawowe możemy kupić, w szerokiej palecie barw co powoduje, że nie jesteśmy ograniczani. Natomiast trzeba pamiętać o tym, że nie wszystko będzie wszędzie pasować. Kluczowym jest zrównoważenie kolorów stolika kawowego z innymi elementami salony, jak na przykład z kolorem sofy lub krzeseł. Warto też tutaj wspomnieć o różnych sposobach wykończenia powierzchni stołu jakimi są olejo-wosk, zwykły mat lub matowe lustro. Każdy rodzaj wykończenia ma swój charakter. Tutaj możesz o tym poczytać.

Wykończenie stolika kawowego

Meble drewniane w domu wnoszą klimat ciepła, warto jednak zadbać żeby tego efektu nie zepsuć. Jeżeli Twój salon jest dużych gabarytów, postaw na stolik większych rozmiarów natomiast jeżeli tak nie jest warto pójść w stronę wąskiego i długiego mebla. Pozwoli to uniknąć wrażenia mebla masywnego. Tutaj fajnie wypada połączenia stali z drewnem, ale nigdy w przypadku stolików kawowych lub innych mebli z litego drewna nie powinno łączyć się różnego rodzaju stali.

Bezpieczeństwo najbliższych

Jeżeli w pomieszczeniu w, którym ma być umiejscowiony stolik na codzień znajdują się dzieci, warto zwrócić uwagę na kształt oraz wykończenie krawędzi stołu. Taki stolik kawowy nie powinien posiadać ostrych krawędzi jak również spiczastych rogów. Są one niejednokrotnie przyczyną płaczu naszych pociech dlatego też warto zwrócić na to uwagę.

Wysokość stolika kawowego

Jest to jeden z kluczowych czynników wygody korzystania ze stolika kawowego. W przypadku tego typu mebli, blat powinien być niższy od siedzenia sofy lub krzeseł. Standardowe wysokości stolików kawowych mają 40-45 cm, ale jeżeli Twoje meble są wyższe warto dobrać wysokość stosowną do Twojego mebla. U nas możesz liczyć na pomoc w wybraniu odpowiedniej wysokości.

Umiejscowienie stolika kawowego

Stolik kawowy to miejsce na którym możesz postawić kawę, odłożyć książkę lub chociażby oprzeć swoje nogi. Aby z niego w wygodny sposób korzystać nie powinien on być oddalony dalej niż 50 cm od siedzisk, a w przypadku bliskiej odległości urządzeń takich jak telewizor powinien pozostawiać na tyle wolnej przestrzeni abyśmy mogli swobodnie przejść.

Jeżeli jeszcze nie wybrałeś stolika kawowego poniżej nasze propozycję.

Pamiętaj również, że nasze najnowsze realizacje znajdziesz zarówno w portfolio jak i na fb.