KILKA SŁÓW O NAS

Tworzymy by żyć, żyjemy by tworzyć. Historia Rożalski Meble

Wszystkim meblom, które wychodzą spod naszej ręki, oddany jest należyty szacunek. Znamy wartość surowca, jakim jest drzewo. Wyleżakowane drewno zmieniając się z naszą pomocą w meble, nabywa duszę i historię. Nie dość, że nasze produkty są unikatowe, to ich wartość jest dużo wyższa od innych mebli. Każdy produkt ma certyfikat 50 – letniej historii. To właśnie historia Rożalski Meble.

meble w salonie
KILKA SŁÓW O NASZEJ HISTORII

Nasza historia

Kamienie milowe naszej firmy

Konstanty Rożalski - założyciel tartaku

Założyciel

1948

Początek

Przecieranie

Początek historii o przecieraniu i obróbce drewna sięga czasów krańca drugiej Wojny Światowej.
Mój dziadek wraz ze swoim kompanem doszli do konsensusu otworzenia działalności tartaczniczej.

Wspólnie zaczęli biznes, który na tamte czasy zapowiadał się dość obiecująco. Większość społeczeństwa po wojnie chciało założyć rodziny i znaleźć swoje miejsce na ziemi. Co za tym idzie zaczęto budować domy i drzewo stało się pożądanym towarem.

Podłoże interesu stało się na tyle trwałe, że spółka znalazła dwa odłamy.
W efekcie czego Konstanty Rożalski (mój dziadek) otworzył własny tartak na swojej ziemi, którego budynek stoi do dzisiaj. A jego przyjaciel postanowił mielić ziarna zbóż i tak powstał młyn, który również dotrwał naszych czasów.

1980

Rozwój

Selekcja dębów w obrębie 100km

Konstany poświecił cale swoje życie na poszukiwanie i obróbkę drewna. Jego działalność bardzo prężnie się rozwijała.  Na obszarze 1 ha znalazło się miejsce na drugi bardziej nowoczesny trak, który precyzyjnie przecierał drzewo na różne rozmiary. Interes kwitł, a kolejki rozpościerały się przez cały Niezabitów.  Wyjazdy do lasów, kontakt z nadleśnictwem, szukanie najlepszych okazów dębów i olszyny w promieniu 100 km od obiektu. To było spełnienie marzeń mojego dziadka. . .

trak pionowy

Budynek zachował się do dzisiaj

Konstanty Rożalski ze swoim Przyjacielem Panem Nowakowskim
Ostatnie wspólne zdjęcie
trak pionowy

Trak

1993

Sukces

Predestynacja w zasięgu wzroku

Najlepsze lata działalności miały start w 1993 r. Dariusz Rożalski (mój ojciec) kończy Akademię Sztuk Pięknych
w Warszawie (Wydział Rzeźby) i wraca ze studiów, aby pomóc dziadkowi panować nad całym przedsięwzięciem. Wspólnymi siłami przetarli mnóstwo metrów sześciennych pięknych dębów i olszyn. Nasze drzewo było eksportowane do Włoch. Dzięki naszej rodzinie powstało tam wiele pięknych mebli, a ichniejszy rynek został wzbogacony o okleinę meblową. Lecz wszystko co dobre szybko się kończy . . .

2007

Stagnacja

Upadek na 4 łapy

Małymi krokami wchodzimy w XXI wiek, śmierć dziadka wstrząsnęła całą rodziną. Przez pełne 82 lata nie skarżył się na nic, nie mniej jednak jego zdrowie miało swój kres. Nastały gorsze czasy dla całego przedsięwzięcia. Brak rozwoju i modyfikacji doprowadziły do zamknięcia działalności. I teraz kolej na moje reformy!

Nadszedł czas na nowe porządki i spełnienie mojej ambicji.  W ciągu miesiąca tchnąłem życie w naszą stolarnie i budynki usytuowane wokół niej.  Postanowiłem podtrzymać rodzinną tradycję i wykorzystać potencjał i wieloletnie doświadczenie. Jako architekt krajobrazu nastawiłem się na tworzenie mebli! A dokładnie wyspecjalizowałem się w żywicach epoksydowych. Szerokie zaplecze wyleżakowanych desek w końcu znajdzie swoje miejsce na ziemi. Każda z nich posiada własną historię, a najstarsza liczy 50 lat. We wszystkich moich ręcznie wykonanych meblach zostawiam dużą cześć swojego serca, a poświęcony czas i duma z efektu finalnego rekompensuje nieprzespane noce.

2016

Nowa era

Czas wziąć sprawy w swoje ręce

DO TWOJEJ DYSPOZYCJI

Nasz zespół

Osoby oddające swojej pasji całe swoje serce i czas

Mikołaj Rożalski

ZAŁOŻYCIEL
Dariusz Rożalski

Dariusz Rożalski

WSPÓŁWŁAŚCICIEL

Historia Rożalski Meble - Twórcy Wyjątkowych Mebli

Zapraszamy do poznania historii Rożalski-Meble, renomowanego producenta wysokiej jakości mebli, który od lat cieszy się uznaniem klientów z całej Polski. Nasza firma ma bogate dziedzictwo i opowiada fascynującą historię rozwoju i pasji.

Początki naszej działalności sięgają 1948 roku, kiedy to Konstanty Rożalski założył działalność tartaczną w małej miejscowości na Lubelszczyźnie. Jego główną motywacją było marzenie o przecieraniu drewna i zapewnieniu ludziom wysokiej jakości materiału potrzebnego do budowy domów. Od samego początku postawił on na najwyższą jakość materiałów i precyzję wykonania, co szybko zyskało uznanie wśród lokalnych klientów.

Z biegiem czasu, zakład jeszcze nie pod nazwą Rożalski-Meble zyskało na popularności i zdobyło reputację nie tylko w regionie, ale również w całym kraju i za granicą. Konstanty postanowił rozwinąć firmę i otworzyć większą fabrykę, wyposażoną w nowoczesny park maszynowy. To umożliwiło mu podjęcie wyzwań związanych z obróbką drewna na większą skalę, bez kompromisów co do jakości.

Niestety jak pisałem powyżej, po wielu dobrych latach śmierć Konstantego Rożalskiego wstrząsnęła całą rodziną jak również zakładem, który nie przetrwał tej próby. Musiało upłynąć wiele lat, aby firmą już pod nazwą Rożalski-Meble wznowiła swoją działalność.

Wraz z upływem lat i rozwojem technologii i rosnącym zapotrzebowaniem na indywidualne rozwiązania, Rożalski-Meble wprowadziło do swojej oferty wysokiej jakości stoły dębowe, stoły żywiczne oraz inne meble na zamówienie. Dzięki wysokim umiejętnościom i doświadczeniu budowanym przez lata, jesteśmy w stanie zrealizować najbardziej wymagające projekty, dostosowane do preferencji i potrzeb naszych klientów.

Nasze meble są nie tylko piękne, ale również trwałe. Dążymy do minimalizowania naszego wpływu na środowisko poprzez odpowiedzialne zarządzanie zasobami i wykorzystywanie materiałów odnawialnych. Wszystkie nasze produkty spełniają surowe standardy jakości i są wytwarzane z poszanowaniem natury.

Dzisiaj, Rożalski-Meble jest znane jako wiodący producent mebli na rynku polskim. Nasze produkty zdobyły uznanie zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i w branży projektowej i hotelowej. Dzięki pasji, precyzji i zaangażowaniu, jesteśmy w stanie tworzyć meble, które spełniają najwyższe wymagania estetyczne i funkcjonalne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą mebli dostępną na naszej stronie internetowej. Odkryj nasze piękne kolekcje, które wyróżniają się unikalnym stylem i doskonałą jakością. Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz wsparcia w wyborze mebli, chętnie pomożemy.

Rożalski-Meble - twórcy wyjątkowych mebli, które staną się dumą Twojego wnętrza.