Stolik kawowy z plastra czereśni jest to stolik kawowy uformowany przez naturę, wyrażający piękno w każdej postaci. „Okrągły” blat tego stołu w trakcie zamawiania ma określany wymiary w przybliżeniu. Powodem jest nieregularność naturalnych kształtów, które stworzyła natura a nie sam człowiek.

Stolik kawowy z plastra czereśni i jego cechy charakterystyczne

Cechą charakterystyczną tego stołu jest jego stuprocentowa naturalność i widoczne, piękne rysunki słoja. Samo drewno czereśniowe posiada wąski biel o barwie od białej do żółtej. Twardziel zaś jest zazwyczaj koloru żółtego, czasem wpadającego w czerwień bądź delikatne odcienie brązu. W skrajnych przypadkach może też dojść do czernienia jak również powstawania smug biegnących w kolory zieleni. Wszystkie wymienione cechy tego drewna w połączeniu z Naszym wykończeniem dają niesamowicie naturalny i ciepły efekt w naszych wnętrzu. Co ciekawe widząc taki plaster drewna czereśni, możemy również łatwo ocenić wiek drewna. Przyrosty bowiem są łatwie do zauważenia podczas picia porannej kawy.

Wybór materiału na stolik kawowy

Drewno przez nas wybierane jest wyselekcjonowane przez fachowca w tej dziedzinie. Pozwala to stworzyć stolik o najbardziej egzotycznym kształcie, oddającym piękno natury. Natomiast też, podczas wyboru nie sam egzotyczny kształt ale, również odcienie przedstawiające wybrany plaster mają znaczenie. Muszą one współgrać z wykończeniem. Wykończenie ma na celu zabezpieczenie drewna dla końcowym użytkowników na rzecz zachowania formy na wiele lat.

Wady drewna czereśniowego a Nasze wykończenie

Drewno czereśniowe jest mało odporne na warunki atmosferyczne, w stanie świeżym zagrażają mu również owady. W drewnie tym upatruje miejsce na swój dom około 10 gatunków szkodników. Jest też materiałem łatwo ulegającym gniciu. Natomiast co kluczowe, dzięki Naszemu doświadczeniu jesteśmy w posiadaniu wiedzy umożliwiającej wybór właśnie tego egzemplarza, który rokuje na długie lata, jeżeli oczywiście jest prawidłowo obrobiony i wykończony. Warto powierzyć zrobienie tego osobom znającym się na swojej pracy i będącym zarówno pasjonatami.

Jeżeli już jesteś zainteresowany odsyłam Cię do naszego sklepu internetowego gdzie możesz złożyć zamówienie, lub zapoznać się z dodatkowymi informacjami.

Natomiast na Naszym facebooku możesz zaobserwować stolik kawowy wykonany z równie uroczego litego dębu.