Meble z litego dębu

Stolik kawowy to kluczowy element każdego salonu!

Stolik kawowy z żywicy epoksydowej, orzech włoski

Stolik kawowy z żywicą

Czy posiadasz już w swoim salonie stolik kawowy? Jeżeli nie to musisz to natychmiast zmienić! Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, by wybór stolika kawowego był banalnie prosty! Na samym początku, musisz zastanowić się, gdzie stolik będzie umiejscowiony, i jaka przestrzeń na niego przeznaczysz. Pamiętaj, by stolik kawowy spełniał w 100% swoją funkcję i wygodę musi posiadać idealny rozmiar, wysokość i kształt. Wzorowo dobraną! Stolik kawowy powinien stać około 40 cm od kanapy, a 80 cm od telewizora. Wybierając rozmiar stolika warto, trzymać się reguł.
Długość stolika nie powinna przekraczać 2/3 kanapy. Najczęściej wybieranym rozmiarem, przy stolikach kawowych jest 60 cm szerokości o długości 120 cm.
Wysokość stolika, także powinna być wybrana indywidualnie. Waha się ona między 40 cm a 50 cm. Zaleca się, aby blat z litego drewna stolika kawowego nie był wyższy niż siedzisko kanapy. Stolik kawowy powinien być niski, by nie zasłaniał Naszego rozmówcy czy telewizora, który najczęściej znajduję się zaraz za nim. To daję gwarancję udanego popołudnia przy seansie filmowym, ze znajomymi.

Blat z litego drewna!

Tak samo jak wysokość i rozmiar należy też obrać jego kształt, stosowny do innych mebli i wnętrza. Przy wyborze kształtu stolika kawowego, należałoby czymś się posiłkować, najczęściej jest to kanapa. Jeżeli jesteś posiadaczem narożnika, efektownie sprawdzi się stolik kawowy w kształcie prostokąta. Lecz, gdy posiadasz kanapę lub fotele wzorowym rozwiązaniem będzie stolik okrągły i kwadratowy. W naszej ofercie, dysponujemy również rewelacyjnymi stolikami, które zadziwiają swoją funkcjonalności. Pierwszym z nich jest duet idealny. Składa się on ze stolików o dwóch różnych wysokościach! Znikomo niższy stolik wsuwa się pod ten wyższy. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdzi się w małych salonach. Po za duetem posiadamy, również stolik o dwóch litych blatach. Stolik dwu blatowy, będzie rozwiązaniem dla osób lubiących mieć wszystko pod ręką a zarazem trzymać porządek!

Stolik z plastra orzecha

A może jesteś miłośnikiem naturalności? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Jest to stolik kawowy z plastra drewna! Jego kształt i rozmiar jest wybierany przez samą naturę! Jest to stolik niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju! Po więcej informacji zapraszamy na poprzedni wpis na Naszym blogu!
Oprócz dopasowania rozmiaru i wysokość stolika, pozostaje już tylko wybranie nóg, jak również drewna, z którego będzie on wykonany. Orzech? Czereśnia? Dąb? Co wybierzesz? Orzech to drzewo wyróżniające się, nieregularnością słoi, i dodatkiem subtelnej czerni! Czereśnia z całą pewnością zaszczyci ubarwieniem, czerwień i bordo! Dąb to drzewo, które wprowadzi zewnętrzny spokój i naturalność do pomieszczenia!
Co więcej po wybraniu drewna, musisz wybrać również jego impregnacje! Lakier, żywica a może olej? Uda Ci się, to po przeczytaniu Naszego niedawnego wpisu w którym jest zawarta charakteryzacja zabezpieczenia drzewa. Tam znajdziesz co najlepiej, sprawdzi się u Ciebie w domu. Oraz czym różnią się różnego rodzaju zabezpieczenia drewna.
Kolor nóg, jak też ich kształt wybierasz tylko i wyłącznie sam! Z nóg Twojego stolika można wydobyć każdy kolor! Mogą być one lśniące, matowe i półmatowe podobnie jak lity blat. Czy mogliśmy Ci wybrać Twój wymarzony i bezbłędny stolik? A może potrzebujesz, jeszcze jakiejś podpowiedzi? Nie odkładaj tego na później i już teraz zadzwoń do Nas i zamów doskonały stolik kawowy. Sprawdź naszego facebooka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *