Meble z litego dębu

Stół industrialny dębowy – rodzaje wykończenia blatów!

Stół dębowy rozkładany - Stół z litego drewna dębowy - Stół industrialny dębowy

Stół industrialny dębowy, ożywi każde wnętrze

Od drzewa do deski to już było! Teraz chcielibyśmy przedstawić kolejne etapy Naszej pracy. By Twój stół industrialny dębowy był jak najbardziej atrakcyjny, musi zostać zaimpregnowany. Blat z litego dębu, czereśni czy orzecha. Posiada aż cztery możliwości wykończenia, o których Ci opowiemy. Jedną z najstarszych technik zabezpieczenia drewna jest olejowanie. Olejowanie blatu daje nam ogromne korzyści w wyglądzie. Olej uwydatnia wszystkie naturalne słoje drewna i nadaje głębokiej barwy blatu. Ale to nie wszystko, olej będzie chronić blat przed rozwinięciem się pleśni czy grzybów. Olejowanie różni się od innych technik tym, że powierzchnia blatu będzie mniej „śliska”. Olej wykorzystujemy najczęściej w przypadku robienia blatów, które mają kontakt z żywnością np. deski do serwowania czy krojenia. Niestety olej nie jest odporny na alkohol, kawę czy inne zabrudzenia. Olej jednak chroni blat przed wodą oraz promieniowaniem UV. Trzeba także pamiętać o ponownym, corocznym odnawianiu oleju na blacie. Olejowanie najbardziej polecamy, przy regałach, stolikach nocnych lub Szafkach RTV.

Najlepszy rodzaj wykończenia blatu z litego drewna!

Kolejna i najczęściej wybierana przez klientów możliwość to lakierowanie blatu z litego drewna! Lakierowanie pozwala uzyskać powłokę dekoracyjno-ochronną. Lakier natomiast nie wnika w drewno tak jak olej, a tworzy na blacie odporną powłokę. Warto wyróżnić trwałość lakieru, ponieważ utrzymuje się do kilku lat. Powłoka którą daje nam lakier, gwarantuje mniejsze przyciąganie kurzu oraz brudu. Do czyszczenia blatu, wystarczy posiadać miękką szmatkę z wodą. Lakier chroni lite drewno przed wieloma czynnikami. Kawa, alkohol, wysoka temperatura czy promieniowanie UV. Lakier wybierasz Ty sam, może być on matowy, półmatowy albo lśniący. Największym jednak powodzeniem cieszy się wykończenie matowe, jest ono najłatwiejsze w utrzymaniu. Wykorzystanie lakieru najbardziej polecamy do stołu jadalnianego, stołu kuchennego, stolika kawowego oraz biurka.

Żywica epoksydowa – lite drewno

Trzecia możliwość to żywicowanie blatu. Żywicowanie od lakierowania zbyt wiele się nie różni. Żywica natomiast nada blatu wysokiego połysku. Żywice epoksydowe od lakieru różni to że, nie możemy w niej wybrać intensywności połysku. Żywica występuje w 100% połysku. Natomiast przezroczysta powłoka uwydatni, naturalne słoje drewna. Żywica jest odporna na alkohol oraz promienie UV. Żywica sprawdzi się do wszystkich blatów z litego drewna. Pozostało już, ostatnie czyli 4 wykończenie blatu. Matowe lustro, które pochłania najwięcej czasu i pracy. Ale tutaj odsyłamy Cię do poprzedniego wpisu, gdzie opisujemy cały proces pracy nad tworzeniem matowego lustra. Mamy nadzieję że Nasz wpis Ci się spodobał. Dzięki niemu, łatwiej będzie Ci wybrać wykończenie swojego blatu. Co zagości na Twoim stole? Olej, lakier, żywica czy może matowe lustro? Jesteśmy bardzo ciekawi i czekamy na Twoje decyzję! Sprawdź naszego facebooka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *