Meble z litego dębu, Meble z żywicą epoksydową

Stoły z litego drewna i ich wykończenie – 4 dostępne technologie.

Stół dębowy rozkładany – stół drewniany rozkładany - Stoły z litego drewna i ich wykończenie - 4 dostępne technologie.

 Wykańczanie i impregnacja blatów z litego drewna

Jak już wiecie, Nasz blog powstał po to, aby stoły z litego drewna były wybierane w niezwykle prosty i przyjemny sposób. Znajdziesz tutaj nie tylko ważne wskazówki, a także poznasz Nasza firmę od podstaw. Zaczął się najbardziej pracowity miesiąc, czyli grudzień. Natomiast my nie zwalniamy tępa i wprowadzamy nowe wykończenie blatów, podwójny mat. Jak już pewnie wiecie, w Naszej ofercie występują aż 4 wykończenia blatów:
1. Zwykły mat – lakier
2. Podwójny mat – lakier
3. Matowe lustro – lakier + żywica epoksydowa
4. Olejowosk twardy

Lakierowanie blatów dębowych – zwykły mat / podwójny mat

Zastanawiacie się pewnie czym różni się zwykły mat od podwójnego, już wyjaśniamy. Zwykły mat to 3 warstwy lakieru. Jest to technologia lakierowania, najbliżej natury. Przy trzykrotnym lakierowaniu, blat zachowuje fakturę. Pod ręką wyczuwalne są słoje drewna oraz jego bliskość. Tymczasem podwójny mat charakteryzuje się, aż 6 warstwami lakieru. Po 3 warstwach, blat jest matowiony maszyną oscylacyjną, po czym są nakładane kolejne 3 warstwy. Przy podwójnym macie, blat posiada tafle uzyskana z lakieru, jest odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne, a jego słoje nie są już tak wyczuwalne jak w zwykłym macie. Obie techniki nakładane są metodą natryskową w profesjonalnej komorze bezpyłowej. I obie techniki są doskonałe, to tylko od Ciebie zależy czego oczekujesz od swojego blatu.

Olejowosk twardy

Przygotowaliśmy również krótkie przypomnienie o kolejnych wykończeniach z Naszej oferty. Olejowanie to najstarsza technika impregnacji drewna jaka istnieje od średniowiecza. Olejowanie nasyca drewno, uwydatnia jego słoje oraz kolory. Olej daje nam wykończenie matowe, nie jest ,,śliski” pod palcami jak lakier. Chroni on drewno przed rozwinięciem się pleśni i grzybów. Jego szczególną cechą jest naturalność. Najczęściej wykorzystujemy go przy wyrobię desek na sery czy do krojenia, ponieważ jest on bezpieczny w 100% przy kontakcie z żywnością.

Matowe lustro – żywica epoksydowa połączona z lakierem.

Czwarte i ostatnie wykończenie jakie posiadamy w Naszej ofercie. Nasze autorskie i popisowe wykończenie blatów dębowych. Potrzebujemy dodatkowego tygodnia na wykonanie takiego stołu dębowego w takiej powłoce, a cały proces składa się aż z 9 etapów. Wybierając wykończenie matowe lustro musisz wiedzieć, że czas oczekiwania się nieco wydłuży, a cena będzie wyższa. Natomiast rekompensata tego jakże słynnego wykończenia jest ogromna. Wymienimy, Państwu krótko kilka jego zalet:
1. Wszystkie procesy przy wykonywaniu Matowego lustra, przyczyniają się do stu procentowego zamknięcia porów naturalnego drewna.
2. Blat z litego drewna staje się idealną płaszczyzną bez najmniejszej skazy.
3. Stół drewniany staje się maksymalnie odporny na wszelkiego rodzaju zalania.
4. Unikatowa powłoka lustra w matowej odsłonie.

W tym wpisie, otrzymałeś wszystkie niezbędne informacje o wykończeniach blatów z litego drewna. Mamy nadzieję, że pomogliśmy jeżeli natomiast chcesz uzyskać porady, służymy pomocą!
Rozalski-meble to nie firma masowa, tu Wasze stoły są wykonywane z sercem!
Sprawdź naszego facebooka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *